Достапни линкови

Убиени 12 талибанци во тренинг камп во Вазиристан


Најверојатно, американско беспилотно летало истралало проектили врз тернинг камп на пакистанскиот талибанскиот лидер Бејтула Мехсуд при што се убиени најмалку 12 милитанти. Нападот се случил во јужен Вазиристан во близна на границата со Авганистан. Пакистанските власти веруваат дека Мехсуд не е межу убиените.
XS
SM
MD
LG