Достапни линкови

Хеликоптерска несреќа во Авганистан


Тројца војници на НАТО загинаа при принудно слетување на нивниот хеликоптер во јужен Авганистан. Портпаролот на ИСАФ, соопшти дека загинале двајца канаѓани и еден британец и дека несреќата не била дело на наепрјателски оган.
XS
SM
MD
LG