Достапни линкови

Москва: средба Обама - Путин


Можеби не се согласуваме во се, но имаме одлична можност да ги поставиме односите на многу поцврста основа. Ова го изјави американскиот Претседател Барак Обама за време на неговата прва средба со рускиот Премиер Владимир Путин во Москва. Путин од своја страна своите надежи за подобри односи со Соединетите Држави ги поврза со Барак Обама, кој пак ја продолжува својата посета на Русија.
XS
SM
MD
LG