Достапни линкови

Владата на Косор ја доби довербата на Саборот


Хрватскиот Сабор синоќа, по целодневна расправа и изгласа доверба на новата Влада на премиерката Јадранка Косор. Поголемиот дел од Владата Косор го презеде од својот претходник Иво Санадер, додека само мал број министри се новонаименувани. Новата Влада ќе има четири потпретседатели, петмина нови министри и едно ново министерство.
XS
SM
MD
LG