Достапни линкови

Во октомври вонреден состанок на ЕУ за новиот грип


Министрите за здравство на ЕУ донесоа одлука во октомври да одржат вонреден состанок, на кој ќе востановат заеднички мерки во борбата против ширењето на новиот грип од типот А. На тој начин европските земји, во кои има над 10 000 потврдени случаи на заразата, ќе се подготват за вториот бран на инфекцијата кој може да се очекува со започнувањето на училишната година.
XS
SM
MD
LG