Достапни линкови

Забранети организирани посети на гробот на Садам Хусеин


Ирачките власти ги забранија организираните посети на гробод на погубениот Претседател Садам Хусеин, откако неколку училишта од градот Тикрит најавија посети на ученици. Владата издаде соопштение во кое се наведува дека преку Министерството за образование е издадена забрана за организирани посети на ученици на гробот на Хусеин.
XS
SM
MD
LG