Достапни линкови

Одложено објавувањето на извештајот за конфликтот меѓу Русија и Грузија


Одложено е објавувањето на извештајот од анализата на Европската Унија за минатогодишниот конфликт меѓу Русија и Грузија. Дипломати на ЕУ во Брисел изјавија дека извештајот ќе биде објавен во септември а не кон крајот на овој месец како што се планираше. Дипломатите велат дека еден од експертите побараљл повеќе време за да ја истражи причината за конфликтот.
XS
SM
MD
LG