Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан


Полицијата во Авганистан соопшти дека во денешниот напад на бомбаш самоубиец во близина на главната база на НАТО во Кандахар било убиено едно цивилно лице, а осуммина други биле ранети. Во текот на изминатиот викенд талибанците убија три британски војници во провинцијата Хелманд каде што се одвива главниот дел од офанзива на сојузничките сили.
XS
SM
MD
LG