Достапни линкови

Обама во посета на Русија


Претседателите на САД и на Русија Барак Обама и Дмитриј Медведев би можеле да објават напредок во преговорите за контрола на нуклеарното вооружување, што би можело да води кон постигнување договор до крајот на годинава, соопшти Белата куќа. Обама денеска доаѓа во дводневва посета на Москва.
XS
SM
MD
LG