Достапни линкови

Во Словенија 14 заболени од „новиот“ грип


Бројот на заболени од свински грип во Словенија се искачи на 14, откако властите потврдија уште еден случај, соопшти здравствената служба. Новиот случај е млада жена, која неодамна се вратила од Лондон. Словенечките здравствени власти предвидуваат дека за време на годишните одмори бројот на случаи на новиот грип ќе се зголеми.
XS
SM
MD
LG