Достапни линкови

Колумбиски фудбалер убил навивач


Напаѓачот на колумбискиот фудбалски прволигаш Баранкиља, Хавер Флорез, вчера убил навивач кој му забележил за губењето на титулата национален шампион. Флорез е обвинет дека два пати пукал во 27-годишниот навивач, а потоа се обидел да побегне од местото на злосторството.
XS
SM
MD
LG