Достапни линкови

Прогноза за времето- попладне нестабилно


Времето денеска ќе биде сончево, топло и тивко. Во попладневните часови се очекува развој на нестабилно облачно време проследено со поројни врнежи од дожд и грмежи. Утринската температура се движи од 13 до 22, а дневната ќе биде од 27 до 34 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време, со минимална температура од 19 степени, а максималната ќе изнесува 31 степен.
XS
SM
MD
LG