Достапни линкови

Двајца британски војници загинаа во Авганистан


Двајца британски војници загинаа во Авганистан. Министерството за одбрана потврди дека едниот војник загинал во експлозија на граната а другиот во експлозија на бомба во провинцијата Хелмад. Од 2001 година до сега 173 британски војници загинаа во Авганистан.
XS
SM
MD
LG