Достапни линкови

Иранските власти го ослободија дописникот на Вашингтон Тајмс


Иранските власти го ослободија дописникот на „Вашингтон Тајмс“ кој беше приведен поради сомнениа за поврзаност со неодамнешните протести во земјата по претседателските избори. Портпаролот на Иранското министерство за надворешни работи Хасан Гашкави изјави дека Ласон Атансидас Фоуден „кој работел за американски медиум и бил упасен поради активности спротивни на новинарската професија“ бил ослободен денеска.
XS
SM
MD
LG