Достапни линкови

Прореформистичка иранска организација ги оспори изборните резултати


Прореформистичка иранска организација денеска ги оспори резултатите од претседателските избори кои во Иран се одржаа на 12 минатиот месец. Во соопштението за јавноста Собранието на истражувачи Ком тврди дека изборните власти во земјата веќе немаат ингеренции да ги евалуираат изборните резултати, бидејки членовите на изборната комисија се пристрасни.
XS
SM
MD
LG