Достапни линкови

Лидерот на Чеченија вети „уловување и уништување“ на милитантите


Претседателот на Чеченија Разман Кадиров се заколна на одмазда откако најмалку деветмина полицајци загинаа а десет лица беа повредени во престрелка со милитанти вчера во Ингушетија. Кадиров, како што пренесува новинскста агенција „Интерфакс“, изјавил дека одговорните за нападот ќе бидат „уловени и уништени“.
XS
SM
MD
LG