Достапни линкови

Обама даде интервју за руски опозициски весник


Американскиот Претседател Барак Обама даде интервју за руски опозициски весник пред утрешната средба со претседателот нба Русија Димитриј Медведев. Во интервјуто за весникот „Новаја Газета“, кое ќе биде објавено утре, Обама вели дека ги подржува изјавите на Медведев дека треба да се подобри руското судство и да се охрабри владеењето на правото во Русија.
XS
SM
MD
LG