Достапни линкови

Дваесет затвореници обесени во Иран


Иранската новинска агенција соопшти дека 20 осудени дилери на дрога биле обесени денеска во затворот Карај, западно од Техеран. Според податоците на меѓународната организација „Амнести Интернешнл“ минатата година иранските власти осудиле 346 лица на смртна казна.
XS
SM
MD
LG