Достапни линкови

Деветмина полицајци загинаа во Ингушетија


Деветмина полицајци загинаа денеска при судири со милитанти во Ингушетија. Регионалните власти дополнително соопштија дека во немирите се повредени десетмина полицајци. Во изминатиов период расте загриженоста за стабилноста во Ингушетија, по бомбардирањето на автомобилот на лидерот Јунис Бек Јевкуров кој сега е хоспитализиран во Москва.
XS
SM
MD
LG