Достапни линкови

Седуммина загинати во Багдад


Авганистанските власти соопштија дека седуммина полицајци загинале во експлозија на бомба поставена покрај пат во Кандахар. Портпарол на Министерството за внатрешни работи изјави дека инцидентот се случил во областа Регистан каде се наоѓаат бази на талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG