Достапни линкови

Гувернерот на Аљаска ќе поднесе оставка


Гувернерот на Аљаска Сара Пејлин најави дека ке си поднесе оставка во текот на овој месец. Пејлин додаде дека нема повторно да се кандидира за гувернер, не наведувајки ги причините за оставката.
XS
SM
MD
LG