Достапни линкови

Иранските власти со остри реторики против опозицијата


Советник на врховниот лидер на Иран го нарече поразениот опозициски претседателски кандидат Мир Хусеин Мусави „агент на Америка“. Хосен Шариатмадари во својата колумна во весникот „Кајхан“ пишува дека на Мусави и на поранешниот претседател Мохамед Кхатами треба да им се суди за предавство, поради протестите кои настанаа по минатомесечните претседателски избори во земјата.
XS
SM
MD
LG