Достапни линкови

На скопскиот аеродром, задолжителна контрола на телесната температура


Од утре на скопскиот аеродром со специјална термална камера ќе почне да се регистрира телесната температура на патниците, како еден од симптомите на новиот грип. Со задолжителниот термо скрининг Министерството за здравство ќе има увид за потенцијално заболени лица. Инаку, во Македонија, според пристигнатите резултати од лабораторијата во Лондон засега нема заболени од новиот грип.

XS
SM
MD
LG