Достапни линкови

Офанзивата во Хеманд, според планот на Обама, продолжува


Американската војска ја продолжува офанзивата во авганистанската провинцијата Хелманд изјави командантот на американските маринци генерал Лари Николсон. Околу 4 илјади амринци се распоредени согласно агресивниот воен план на Претседателот Барак Обама за заштита на населението во очи на изборите во Август оваа година.
XS
SM
MD
LG