Достапни линкови

Црногорскиот премиер Ѓукановиќ за признавањето на Косово


Црна Гора е подготвена да го преразгледа признавањето на Косово доколку Меѓународниот суд во Хаг оцени дека тој чин бил нелегален, изјави црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ за весникот „Блиц“. Ѓукановиќ во врска со евроатлантските интеграции на Црна Гора изразува страхување од, како што изјави „прокламацијата на новиот пристап: сите во пакет, што може да ги направи мрзеливи земјите во регионот.
XS
SM
MD
LG