Достапни линкови

Авионот на Ер Франс не се распаднал во воздух


Француската истрага соопшти дека авионот на Ер Франс кој по летнувањето во Бразил се урна над Атлантикот не се преполовил во воздух како што претходно се шпекулираше. Имено, постоеле докази дека авионот удрил на површината на водата со целиот труп при што загинаа сите 228 патници и членови на екипажот. Засега се уште се испитува причината за паѓањето на авионот.
XS
SM
MD
LG