Достапни линкови

Паѓа цената на нафтата во светот


Цената на нафтата падна на најниско ниво во изминатиот месец и се продава за над 66 долари за барел. Експертите тоа го поврзуваат со порастот на стапката на невработеност во Соединетите држави која достигна 9,5 проценти, најголема од 1983 година.
XS
SM
MD
LG