Достапни линкови

САД бараат поостри санкции против Северна Кореа


Соединетите држави го осудија новото лансирање ракети на Северна Кореа и повикаа на единство кај меѓународната заедница за спроведување поостри санкции спрема таа држава. Портпаролот на Белата Куќа Роберт Гејтс изјави дека е многу важно меѓународната заедница да остане решена во изолирањето на Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG