Достапни линкови

Шестмина обесени во Иран


Ирански државен весник пишува дека шест лица обвинети за убиство се обесени во Иран. Со тоа бројот на осудени на смртна казна во земјата надмина 100 лица. Весникот пишува дека шестмината осудени убијци биле обесени во средата.
XS
SM
MD
LG