Достапни линкови

Петмина загинати во Пакистан


Најмалку пет цивили загинаа а дваесетмина се повредени во Пакистан откако моторцикл натоварен со експлозив се судрил со автобус во близина на Исламбад. Полицијата соопшти дека нападот го извршил бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG