Достапни линкови

Милитанти заробиле американски војник


Американската војска соопшти дека милитанти заробиле еден американски војник во Авганистан. Војникот исчезнал во вторникот во источниот дел на земјата. Тој не бил инволвиран во денешната воена операција против талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG