Достапни линкови

Бомба во Багдад - еден ирачки војник загина


Еден ирачки војник загинал, а 10-мина биле повредени, кога нивната патрола налетала на мина на патот во Багдад. Ова е прв инцидент во Багдад по повлекувањето на американските сили од градовите пред два дена.
XS
SM
MD
LG