Достапни линкови

Калифорнија во буџетска криза


Гувернерот на Калифорнија Арнолд Шварценегер и формално прогласи буџетска криза, бидејки буџетскиот дефицит достигнал 24 милијарди долари. Претставници на државата Калифорнија предупредија дека нема да можат да плаќаат некои сметки и некои јавни сервиси би можеле да бидат укинати.
XS
SM
MD
LG