Достапни линкови

Избор на нов директор на Агенцијата за атомска енергија на ОН


Претставници на 35 земји, кои се членки на бордот на Меѓународната агенција за атомска енергија на Обединетите Нации, на денешниот состанок во Виена, треба да изберат нов генерален директор. Досегашниот, Мухамед Ел Барадеи, се повлекува од функцијата во ноември, откако помина три мандати на тоа место.
XS
SM
MD
LG