Достапни линкови

Масовна акција на американските маринци во Хелманд


Американските маринци започнале масовна операција против талибанците во авганистанската провинција Хелманд. Во офанзивата учествуваат околу 4 илјади американски војници и 650 авганистански војници и полицајци.
XS
SM
MD
LG