Достапни линкови

Русија и Грузија ги продолжуваат разговорите во септември


Делегациите на Русија и на Грузија вчера во Женева се договорија во септември да ги продолжат разговорите за безбедносната систуација во Јужна Осетија и во Абхазија. Москва најави дека е готова да прифати- мисиите на ОБСЕ и на ОН да останат во тие области. Наредниот состанок е закажан за 17-ти септември.
XS
SM
MD
LG