Достапни линкови

Нови случаи на „грипот А“ во Црна Гора


Уште три нови случаи на свински грип се потврдени во Црна Гора. Со тоа, бројот на заболени од вирусот Х1Н1 достигна до девет. Црногорското министерство за здравство ги очекува наодите за уште тројца пациенти, за кои се сомнева дека се заразени со грипот.
XS
SM
MD
LG