Достапни линкови

Папуљас во Белград


Претседателот на Грција Каролос Папуљас од денеска престојува во тридневна посета на Белград. Грчкиот претседател ќе се сретне со неговиот српски колега Борис Тадиќ, како и со српскиот премиер, со претседателот на собранието и со други претставници на српските власти.
XS
SM
MD
LG