Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево, попладне нестабилно


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура се движи од 10 до 18, а дневната ќе биде од 24 до 32 степена. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 30 степени.
XS
SM
MD
LG