Достапни линкови

Босански србин обвинет дека учествувал во убиство на 200 луѓе


Босански Србин по професија полицаец бил уапсен денеска под обвинение дека учествувал во убиство на над 200 луѓе кон почетокот на војната во Босна од 1992 до 1995 година. Полицаецот Саша Зечевиќ бил уапсен во Приедор.
XS
SM
MD
LG