Достапни линкови

Хрватскиот Премиер Санадер се повлекува од политиката!?


Хрватскиот Премиер Иво Санадер соопшти дека се повлекува од хрватската политика и дека нема да се кандидира на Претседателските избори. Ова пред малку го јави дописникот на Слободна Европа од Загреб.
XS
SM
MD
LG