Достапни линкови

Кинески бизнисмени во посета на Македонија


Бизнис- делегација на Народна Република Кина предводена од заменик-министерот за економија Јианг Зенгвеј се наоѓа во работна посета на Република Македонија. Ќе биде одржан македонско-кинески бизнис форум, а гостите ќе се сретнат со вице- премиерот Зоран Ставрески, со министрите за економија Фатмир Бесими, за транспорт и врски Миле Јанакиески и за информатичко општество Иво Ивановски.
XS
SM
MD
LG