Достапни линкови

Обама го поздрави повлекувањето од ирачките градови


Американскиот претседател Барак Обама го оцени како значајна етапа вчерашното повлекување на американските трупи од градовите во Ирак. Сепак, тој предупреди дека на таа земја и претстојат уште тешки денови, истакнувајќи оти постојат сили што сакаат со атентати и убивање да ги стават на проба силите за безбедност и решителноста на Ирачаните. Инаку, во вчерашниот бомбашки напад во Киркук загинаа најмалку 24 лица, а неколку десетици беа ранети.
XS
SM
MD
LG