Достапни линкови

Се затвораат руските коцкарници


По две децении слободна работа, денеска ќе бидат затворени руските казина, по наредба на премиерот Владимир Путин. Тоа е дел од кампањата на Кремљ за зауздување на дејноста која важи за расадник на корупцијата и организираниот криминал. Според одлуката на владата, се затвораат сите казина и други коцкарници, а коцкањето е ограничено на четири одвоени области, кои се наоѓаат на илјадници километри од Москва.
XS
SM
MD
LG