Достапни линкови

Почнува 25-та Универзијада


Со церемонија на свечено отворање, денеска во Белград започнува 25-та Универзијада, која ќе трае до 12-ти овој месец. Се очекува на оваа манифестација да учествуваат околу 10 илјади спортисти од 140 држави, кои ќе се натпреваруваат во 15 спортови.
XS
SM
MD
LG