Достапни линкови

Дванаесетмина милитанти убиени во Авганистан


Американската војска соопшти дека дванаесетмина милитанти се убиени во источниот дел на Авганистан во синоќешните воздушни напади. Мета на нападите во провинцијата Кхост биле милитанти на талибанската група Хакани, за која се верува дека е тесно поврзана со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG