Достапни линкови

Спасен еден преживеан од урнатиот авион Ербас 310


Властите спасија еден преживеан од јеменскиот авион „Ербас 310“ кој се урна во близина на Коморскиот архипелаг во Индискиот океан со 153 патници и членови на екипажот. Францускиот министер за транспорт Доминик Бусереу изјави дека авионот кој летал од Сана до Морони најверојатно се урнал поради лошите временски услови. Министерот додаде дека леталото не навлегло во францускиот воздушен простор поради тоа што биле регистрирани „многу грешки“.
XS
SM
MD
LG