Достапни линкови

Ирак се отвора за светските нафташи


Ирак ги отвори за странските фирми дел од неговите нафтени и гасни наоѓалишта и започна со издавање дозволи за екплоатација. Светските нафтени компании на тој начин ке се вратат во Ирак по 30 години откако бившиот Претседател Садам Хусеин го национализираше нафтениот сектор.
XS
SM
MD
LG