Достапни линкови

Се урна јеменски патнички авион со 153 луѓе


Авион на јеменскиот државен авио превозник Јеменија Ер во кој имало 153 патници и членови на екипажот се урнал во близина на Коморскиот архипелаг во Индискиот океан. Јеменските власти соопштија дека вече биле откриени неколку тела. Се додава дека авионот од типот Ербас 310 синоќа полетал од Париз и оти повеќето патници во него биле од Франција и од Коморските острови.

XS
SM
MD
LG