Достапни линкови

Американските сили ги напуштаат ирачките градови


Денеска треба да биде комплетирано повлекувањето на американските војници од градовите во Ирак. Пентагон соопшти дека на ирачаните веќе им биле предадени околу 120 бази во градовите и оти преостаните 30 ќе им бидат предадени до крајот на денов.
XS
SM
MD
LG